Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu
Belgeler

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı; projedeki ölçü ve şekillerde demir hazırlama, kalıp üzerine döşeme ve bağ atma işlemlerini, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip olan bireydir. Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu ise Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, 656 saatlik eğitim müfredatının Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu Fiyatı

2022-2023 Eğitim öğretim yılı için genel müdürlüğümüz tarafından ilan edilen Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu ücretimiz ilan edilmiştir. Kurs fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Güncel kurs ücreti ve kontenjanlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen eğitim koordinatörlerimizle iletişim kurunuz.

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Sertifikası Kayıt Kampanyası

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu fiyatı güncel kayıt dönemi için peşin ödemede %20 indirimli fiyat uygulanmaktadır. Taksitli ödemek isteyenler için de 7 aya kadar senetsiz, kredi kartsız, kefilsiz taksit imkânı kurumumuz tarafından sunulmaktadır. Ayrıca 5 kişilik toplu katılımda 1 kursiyer ücretsiz olarak kursumuzdan faydalanacaktır.

Kayıt Ol! Detaylı Bilgi Al! Fiyatı Düşünce Haber Ver!

Kursumuz Milli Eğitim Bakanlığın’nın resmi eğitim programını kullanmakta olup; bu program uluslararası FOET ve OPTIO standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Kurs programlarımız YÖK’e bağlı üniversiteler tarafından uzaktan eğitim, örgün eğitim ve kurumsal eğitim şeklinde düzenlenmekte olup, kurs sonucu verilen sertifikalar e-devletinizde görünmektedir. Ayrıca Merkezi Eğitim Kurumları resmi onayı bulunması koşulu ile çeşitli dernek ve vakıflarla birlikte de gerekli yasal mercilerden izinli şekilde eğitimler ve kurslar da düzenlemektedir.

Bu nedenle tüm faaliyetlerimiz yasal hükümlere uygun şekildedir.

Alacağınız belgenin geçerliliği ve güvenilirliği açısından e-devlet üzerinde sorgulanabilir olan resmi Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Sertifikası almayı tercih etmeniz sizin menfaatinizedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2010 yılında oluşturulan eğitim programı 656 saat olarak planlanmıştır. 656 saatlik eğitim yaklaşık olarak 7 ay sürmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu alanda farklı saatlerdeki eğitimleri de bulunmaktadır. Bu nedenle eğitim koordinatörlerimizle görüşmeniz kurs seçimi yaparken size kolaylık sağlayacaktır.

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu kontenjan durumu aşağıdaki gibidir. Kontenjanlar ilgili kursun branşına göre belirlenmekte ve anlık olarak değişmekte fakat size daha hızlı hizmet vermek için aşağıdaki grafikte anlık olarak güncellenmemektedir.

Toplam Kontenjan
100%
Kayıt Olan Kursiyer
73%
Kalan Kontenjan
27%

Kurs programına katılım şartları şu şekildedir;

  • En az okur yazar olmak, mesleği yapacak bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmak.
Yukarıdaki koşulları taşıyan bireylerin kursa katılırken aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir. Kurs kaydı sırasında istenilen evraklar;
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, öğrenci belgesi vs.)
  • Vesikalık Fotoğraf 4 adet
*Bazı kurs programları ve meslekler için sağlık raporu, taahhütname, kurs başvuru formu gerekebilmektedir. Eğitim koordinatörünüzden bilgi alınız.

Okur-yazar mezuniyete sahip bireylere yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2010 yılında hazırlanmıştır. İnşaat teknolojisi sektöründe halen çalışmakta olan veya çalışmayı düşünen bireylerin 20/06/2012 tarih ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında bu sertifikayı almaları zorunludur. Merkezi Eğitim Kurumları’ndan alacağınız Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Eğitimi Bitirme Belgesi (Sertifikası) Üniversite Onaylı resmi belge olduğu için tüm Türkiye’de ve yurt dışında geçerlidir.

Ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği gereğince “İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.” Denilmektedir. “İstihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun mesleki eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler.

İş yeri sahipleri ise istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili mesleki eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.” Denilmektedir. Yani yönetmelik hem çalışana hem işverene ortak olarak bu görevi vermiştir.

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Eğitimi Ders Programı İnşaat teknolojisi sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen bireylere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin yasal zorunluluklarını yerine getirmek, sonrasında ise İnşaat teknolojisi sektörünün ihtiyacı olan eğitim almış nitelikli birey kazandırmaktır.

Bu nedenle Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu eğitim programı da modüller halinde ve bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte ve sistematik olarak hazırlanmıştır. Eğitim programının içerdiği Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Sertifikası modülleri ve ders başlıkları aşağıdaki gibidir.

• Temel İşlemler (İnşaat) • Bağıntılar • Ölçü ve Ölçekler • Geometrik Hesaplar • Geometrik Çizimler • Kesitler • Aplikasyon • Beton • Duvar • Betonarme Demir • Sıva • Yalıtım • Parke Taşı-Bordür Kaplama Hesapları • Parke Taşı, Bordür Yol ve Kaldırım Çizim • Parke Taşı-Bordür Kaplama Detay Çizimi • Yerleşim Rölöve Ölçüsü Alma • Zemin Sıkıştırma • Saha Emniyet Tedbirleri • Beton Üretim Ve Bakım • Kaldırım ve Parklarda Kaplama • Yeşil Alan ve Bina Dışı Kaplama • Hava Meydanları ve Yollarda Kaplama

Sertifika sahibi bireyler aşağıda verilen alanlar başta olmak üzere mesleki yeterliliklerine göre benzer alanlarda da çalışabilmektedirler.

Yapı- İnşaat sektöründe; Betonarme inşaat şantiyelerinde,Yapı elemanları üretim tesislerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Sertifikası Eğitim gruplarımız 4’e ayrılmaktadır.

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif
Kurs yoğunluğuna göre ek gruplar açıldığında ek gruplar kısmında yayınlanmaktadır. Aktif gruplar hakkında bilgi almak için eğitim koordinatörlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Resmi ve geçerli Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı sertifikasının örneğini aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz. Sertifikalar LMS sistemi üzerinden hazırlanır ve Üniversite Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 10 işgününü aşmamaktadır.

E-Devlet otomasyonu sayesinde kurumumuzdan alacağınız tüm sertifikalar online doğrulamalıdır. Kurumumuzdan almış olduğunuz sertifikalarınızı doğrulamak için <https://turkiye.gov.tr/">https://turkiye.gov.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Kurumumuzdan almış olduğunuz sertifikalarınız, yurt dışında Lahey sözleşmesi taraf ülkelerin tamamında geçerlidir. Detaylı bilgi için eğitim koordinatörlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumumuzdan alacağınız resmi geçerli sertifika örnekleri aşağıdaki gibidir. Sertifikalarınız block chain teknolojisi ile şifrelenmiş durumda online doğrulamalı ve benzersizdir. Online doğrulama sistemi birçok alandaki karışıklığı gidermekte ve sertifikanın gerçekliğinin kontrolü açısından fayda sağlamaktadır.

E-devlette görünen Sertifika Örneği

Kurs sonunda alacağınız kurs bitirme belgesi yukarıda bulunan sertifika örneğine benzemekte size ait kişisel bilgilere ve eğitiminize ait özet bilgilere yer vermektedir.

Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu sertifikası ile Yapı- İnşaat sektöründe; Betonarme inşaat şantiyelerinde,Yapı elemanları üretim tesislerinde vb. yerlerde çalışabilirler. Kurumumuzdan alacağınız tüm kurslar ve sertifikalar Üniversite onaylı olacağı için Türkiye’nin her yerinde geçerlidir.

Ayrıca dilerseniz kurumumuzdan almış olduğunuz kurs bitirme belgesini yurt dışında da kullanabilirsiniz.

Eğitimin süresinin bitiminin ardından kurs bitirme sınavı yapılır. Kurs bitirme sınavına katılan ve en az 100 puan üzerinden 45 puan alan kursiyerler başarılı sayılır. Yanlış cevaplar doğruları götürmez. Örneğin 25 soruluk bir sınavda 12 doğru cevabınız varsa sınavda başarılı olursunuz.

  • Tüm kursiyerlerin Nüfus cüzdanlarını sınav salonuna gelirken yanlarında getirmeleri zorunludur. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır. Nüfus cüzdanı haricinde pasaport, evlenme cüzdanı, sürücü belgesi de nüfus cüzdanı yerine sınava giriş için kullanılabilecektir.
  • Sınava katılmayacak / katılamayacak kursiyerlerin sınavdan en geç 24 saat önce kurumumuza bilgi vermeleri gerekmektedir.
  • Her kursiyerin sınavlara toplam 5 giriş hakkı bulunmaktadır.
  • Sınav süresi kurs türüne göre farklılık göstermektedir.
  • Sınavlara 15 dakikadan fazla geç kalan kursiyer sınava alınmayacaktır.
  • Sınavlarda başarılı olmak için 100 üzerinden 45 puan almak yeterlidir.

Sınavda başarılı olan kursiyere Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Kursu sertifikası verilir.

Siz de bu eğitimi almak için eğitim koordinatörlerimizle iletişime geçebilir Parke Taşı Ve Bordür Kaplamacı Eğitimi hakkında bilgi edinebilir, kayıt olabilir ya da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kurs Başvuru Formu